Svatební oznámení Mottak


Telefon 577 477 246


Informace

Dodací lhůta
Doprava
Fotografie
Grafický návrh
Jak si objednávat
Jak si vybírat
Jazykové verze
Jmenovky
Katalog vzorů
Kompletace
Kontakty
Menu
Minimální množství
Obálky
Obchodní podmínky
Označení výrobků
Písma
Podpora
Pozvánky
Přiobjednávka
Příprava tisku
Samolepky
Svatební motta
Svatební texty
Vzorek
Zahraničí
Zakázková výroba
Změna oznámeníSdílej Mottaka na Facebooku

Svatební oznámení vzory

Grafický návrh

Grafický návrh vámi zadaných textů zpracujeme a zašleme vám mailem nejpozději do tří pracovních dnů od přijetí objednávky. Většinou však mnohem dříve.

 

Obsah grafického návrhu

V grafickém návrhu neřešíme vzhled oznámení, ale pouze Vámi zadané texty a jejich umístění vzhledem k výzdobě.

Tiskneme pouze Vaše texty na již hotová oznámení, které jste si vybrali. Obrázky, výzdoba a další včetně označení výrobku už na oznámení je. To nezměníme. Proto s vámi v grafickém návrhu neřešíme vzhled oznámení, ale pouze vámi zadané texty a jejich umístění vzhledem k výzdobě textové části, případně dalších překrývajících dílů, např. ozdobných fólií. Tedy fólie nebo ozdobné rámečky nemusíte na návrhu vidět celé. Vzhled oznámení změnit nelze. Jde jen a pouze o správnost, vzhled a rozložení textů. Proto grafický návrh většinou dostanete jako text na bílém podkladu. Pokud je jako podklad použit obrázek oznámení (často jen černobíle), je to pro vaši lepší představu o rozložení textu na oznámení. Někdy vám pošleme jeden návrh na naskenovaném podkladu oznámení a druhý na bílém podkladu. Opravdu to neznamená, že ve druhém případě dostanete jen bílý papír s textem. V obou případech bude oznámení jako takové stejné.

Upozorňujeme, že v grafickém návrhu naskenovaná zlatá nebo stříbrná výzdoba oznámení se na skenu jeví jako černá, modrá, apod. Zlato a stříbro se totiž chovají jako zrcadlo a odrážejí černý vnitřek skeneru, matné fólie pak dostávají různá zbarvení. Proto je lesklé zlato v návrhu černé. Podobně i další barvy metalických fólií používaných pro ražbu.

Pokud je ve výsledku po kompletaci oznámení text oznámení překrytý fólií s natištěnými ornamenty, pak v návrhu je naskenováno většinou oznámení i s fólií a text je v návrhu pochopitelně nahoře. V reálu bude text pod fólií.

Pokud má materiál oznámení tmavou barvu a v návrhu jsou některá písmena světlejší než podklad, budou písmena po vytištění tmavší než podklad. Podívejte se na příklad svatební listina pergamen 5316, kde písmena MT pod textem byla v návrhu světlejší než podklad.

Pokud k oznámení patří mašličky nebo nalepovací ozdoby, pak pochopitelně nejsou naskenovány a nejsou v návrhu zobrazené. Dotazy, zda vám dodáme i mašličky, které jsou zobrazené na fotografii oznámení, jsou tedy zcela zbytečné.

 

Pravopisné chyby

Neznáme vaše záměry a často se stává, že zákazník chce v textu použít místní nářečí nebo slova či obraty vlastní komunity (např. motorkářské aj.). Pokud bychom tyto, z našeho hlediska pravopisné chyby odstranili, bude text špatně. Proto je správnost textu zcela ve vašich rukou. Pokud si ale nějaké chyby všimneme, samozřejmě vás na ni upozorníme a je na vás, kterou variantu si pak zvolíte.

U grafického návrhu tedy zkontrolujte nejen grafické vyznění, ale také textovou či z vašeho hlediska gramatickou správnost. Pokud si nejste jistí, konzultujte text třeba se svým učitelem českého jazyka. Bude jistě rád, že jste si na něj po letech vzpomněli.

Doporučujeme číst text písmeno po písmenu, zda jste neudělali překlep nebo hrubku. Častou chybou bývá nenapsané písmeno, většinou vinou drobečku zapadlého pod některou klávesou počítače. Tam, kde chcete udělat čárku, udělejte ji, ať už nad písmenem nebo ve větě. Za tečkou ve větě nebo v datu se dělá mezera. Stejně tak za čárkou ve větě.

Grafik vaše texty zkopíruje z objednávky a nepřepisuje je, aby byla vyloučena možnost vzniku chyby u něj. Grafik pouze upraví řádkování. Zde může dojít k umazání písmenka na konci řádku. Proto kontrole zakončení řádků věnujte také pozornost.

 

Schválení k tisku

Pokud jste s návrhem spokojeni, nezapomeňte grafický návrh co nejdříve písemně schválit, a to vždy jako odpověď na došlý návrh. Pokud si vybíráte ze dvou návrhů, uveďte jeho číslo. Napište tedy např. 5358-1. Pokud napíšete jen že chcete první návrh, je informace nedostatečná, neboť se přílohy u vás v emailu mohly seřadit v jiném pořadí, než jak jsme je my odeslali. Neposílejte nám obrázek, který jste si vybrali. Zvláště obrázek, jemuž změníte název, je pro tyto účely bezcenný. Chceme opravdu pouze číslo návrhu. Jen tak lze předejít případnému omylu.

Bez předchozího odsouhlasení grafického návrhu a celkové ceny zakázku netiskneme. Uvědomte si prosím, že nevíme, zda chcete návrh ještě s někým probrat, nechat text pravopisně zkontrolovat nebo že jste jen zapomněli návrh schválit k tisku.

Spolu s grafickým návrhem vám bude zaslána celková cena zakázky se všemi příplatky a je nutno ji spolu s návrhem písemně (mailem) odsouhlasit. Teprve po schválení celkové ceny i grafického návrhu bude zahájena výroba. Na to nezapomínejte, zvláště pokud spěcháte. Odpověď, že se vám návrh líbí, pro nás neznamená pokyn k tisku. Schválení napište zcela jasně a jednoznačně, tedy že schvalujete konkrétní návrh (např. 3596-2) k tisku a souhlasíte s celkovou cenou zakázky.

Pokud neschválíte grafický návrh včas, může se stát, že vámi vybraný vzor svatebního oznámení bude mezitím vyprodán a nebude jej možno dodat. Pokud nereagujete ani na upomínku k vyjádření se k návrhu, vaši objednávku vyřadíme z evidence.

 

Přišly vám dva návrhy?

Postup, jímž je návrh prvotně zpracováván, je takový, že do již hotového grafického návrhu (mustru), který má grafik uložený v počítači, se zkopírují vaše texty. Vznikne tak na začátku návrh navíc, který může posloužit pro vaše srovnání, zda jste vhodně zvolili písmo a jeho barvu. Teprve poté grafik změní všechny texty na požadovaný font a barvu a upraví proporce velikostí písma novému fontu. Váš vybraný návrh má tedy většinou číslo 2. Pokud se náhodou svými požadavky trefíte do mustru, přijde vám pochopitelně pouze návrh jeden. Stejně tak, pokud grafik usoudí, že vzorový návrh se pro vaše texty z nějakého důvodu nehodí.

 

Dodací lhůta
Doprava
Fotografie
Grafický návrh
Jak si objednávat
Jak si vybírat
Jazykové verze
Jmenovky
Katalog vzorů
Kompletace
Kontakty
Menu
Minimální množství
Obálky
Obchodní podmínky
Označení výrobků
Písma
Pozvánky
Přiobjednávka
Příprava tisku
Samolepky
Svatební motta
Svatební texty
Vzorek
Zahraničí
Zakázková výroba
Změna oznámení

 


Kontakty

Telefon - denně od 9 hodin
577 477 246

E-mail
mottak@mottak.cz

Dodavatel:
Lydie Gigerichová, Sidonie 157, 763 34 Brumov-Bylnice 3, okres Zlín
IČ: 67513433, DIČ: CZ6758170111
Registrační číslo UOOU 00058306.
Dodavatel je plátce DPH a je zapsán v živnostenském rejstříku od 27. 5. 1999.

Svatební oznámení Mottak
Obchodní podmínky
Informace


Levné snubní prsteny

Tyto webové stránky neukládají žádné cookies.